A je po svatbě. Co teď?

A je po svatbě. Co teď?

Jé, to byla ale krásná svatba. Vsadím se, že tuhle větu jste si řekli při prohlížení vašich svatebních fotek. Ty vás i všechny vaše blízké dokážou ve vzpomínkách vrátit do toho nádherného dne, který jste společně prožili. A abyste si tuhle větu mohli říct třeba i za 5, 10 nebo klidně 30 let, je potřeba si fotky ze svatby zálohovat. Zálohovat a zase zálohovat. V tomto článku jsem vám sepsal pár kroků, které po svatbě můžete udělat, abyste o vaše fotky nikdy nepřišli.

JAK NA FOTKY V PIXIESETU

Pokud jsem vaši svatbu fotil já, poslal jsem vám všechny fotky přes webovou galerii Pixieset. Je to skvělá aplikace, kde se dají fotky pohodlně prohlížet, stahovat a taky sdílet se všemi, kteří se na fotky taky těší. Přímo v Pixiesetu si můžete z fotek vybrat vaše nejoblíbenější, označit je a vytvořit si tak vlastní galerii těch nejlepších fotek. Můžete si takto označit třeba ty, které si budete chtít vytisknout nebo sdílet na sociálních sítích.

Online galerie bude dostupná k prohlížení až do března 2022. Poté budu mít dalších pár let fotky v záloze, ale nejdůležitější je, abyste je měli v záloze vy. Kam si fotky můžete uložit, aby se nestalo, že o ně přijdete?

ŠTĚSTÍ PŘEJE TĚM, KTEŘÍ ZÁLOHUJÍ

Čím více bude míst, kam fotky uložíte, tím větší budete mít jistotu, že je najdete třeba za 30 let. Žádná záloha vás totiž na sto procent neochrání před ztrátou dat. Disk může mít poruchu, rozbít se nebo ho za ta léta můžete ztratit. Proto doporučuji kombinovat externí disky s cloudovými úložišti, jako je Dropbox, Google disk a podobně. S rostoucím množstvím záloh zkrátka roste šance na bezproblémovou obnovu dat. No a taky se neomezujte jen na digitální podobu fotek. Vytiskněte si je. Prohlížení fotek na počítači stejně nenahradí opravdové fotky ve svatebním albu. A babičky tím taky potěšíte.

KDE VYTISKNOUT?

Pro tisk fotek vám můžu doporučit německé www.saal-digital.cz nebo českou firmu www.kvalitnifotky.cz, která dělá krásné věci. Jejich název nelže – u Kvalitních fotek mě kromě špičkové kvality baví hlavně nenahraditelný osobní přístup a zázemí malé české firmy s rodinnou atmosférou. K tomu všemu navíc ultra rychlé dodání. Pokud se pro ně rozhodnete, můžete využít slevu 10 % na veškeré objednávky. Stačí zadat kód oldrichhrb.

A CO DÁL?

Fotky nás vrací na místa, která si chceme připomínat, a já jsem moc vděčný za to, že jste si k tomu cestování v čase vybrali právě mě a mou tvorbu. A jelikož je potřeba se neustále vyvíjet a nezastavovat se, záleží mi na vašem názoru. Udělali byste mi proto velkou radost, pokud byste si našli chvilku času, a napsali mi zpětnou vazbu k mé práci a mému přístupu.

Můžete mi poslat vzkaz třeba do zpráv nebo do e-mailu. A pokud byste své dojmy chtěli sdílet i s ostatními, budu moc rád za ohodnocení na Googlu nebo Facebooku.

POKUD CHCETE ZACHYTIT VÍCE MOMENTŮ V ŽIVOTĚ

Svatba není jediná příležitost, ke které se můžete vracet v čase. Život nabízí mnoho momentů, které stojí za to zachytit. Pokud byste měli zájem například o rodinné či párové focení, doporučil bych vám rodinnou fotografku Peťu, která se mnou fotí i některé svatby. Já se tomuto focení nestíhám věnovat, jelikož se mimo svatby zaměřuji hlavně na komerční fotografii. Mé portfolio komerčních a lifestylových fotek najdete na www.oldrichhrb.cz. Budu rád, když se ozvete.

Já a Peťa se na vás budeme moc těšit.